Okul Testleri

1. Sınıf Testleri

1.Sınıf testleri çöz MEB müfredatına uygun, kazanım kavrama testlerine göre hazırlanmış olup sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır. 1.Sınıf testleri sayesinde öğrenciler konuları ve okuma yazmayı daha iyi pekiştirecek. İlkokulun ilk aşaması olan 1.Sınıfta öğrenciler okuma-yazma örenip ilk testlerini çözmeye başlıyorlar. Bütün derslerin testlerini hem çözebilir hem de konularınızı pekiştirebilirsiniz. Sürekli güncellenen testler sayesinde 1.sınıf testleri çözen öğrenciler konularını pekiştiriyor ve sonraki sınıflar için zorlanmıyor.

Okuma-yazma testleriyle 1.sınıf öğrencileri okumalarını geliştirecek ve sürekli okuma konusunda pratik yapacaktır. 1.sınıf türkçe testleri sınıf öğretmenleri tarafından 1.sınıf öğrencileri için özenle hazırlanmıştır.

1.Sınıf Testleri Nedir?

1.Sınıf testleri Sınıf öğretmenleri tarafından MEB müfredatına ve güncel eğitim öğretim yılına göre hazırlanmış olan testlerdir. Bütün testler kazanım kavrama testlerine uyumlu olup, EBA programlarına göre hazırlanmıştır. İlkokul kademesinin ilk aşaması olan 1.sınıf için öğrencilerin öğrendiklerini ölçen bu testler sayesinde öğrenciler öğrendiklerini online şekilde tekrar edeceklerdir.

1.Sınıf Testleri Matematik, Hayat Bilgisi ve Türkçe testlerinden oluşmaktadır.

Testlerin her birinin soru sayısı değişmektedir.

1.sınıfa yeni başlayan öğrenciler okula alışma evresi içinde yer alır bu evre içerisinde aileler çocuklarını kontrol etmeli ve derslere yönelik eğlenceli içeriklerle onlara okulu sevdirmelidir. Okul Testleri tarafından hazırlanan MEB müfredatlarına uygun 1.Sınıf Testleri öğrenciler tarafından online çözüldüğü için okula yeni başlayan öğrenciler bu testleri çok seviyor ve okuma yazma becerileri de böylelikle gelişiyor.

1. Sınıf Testleri

1. Sınıf Testleri

1.sınıf testlerini çözmeyen başlayan öğrenciler ilkokul kademesinin ilk seviyesinde eğitimli programlı çalışmaya özen gösteriyor ve düzeni böylelikle çok güzel şekilde sağlıyor. Öğrencilerin temeli iyi olduğu zaman ileri ki sınıflarda zorluk çekmez ve sınıfında başarılı bir öğrenci olabilir.

Testler matematik, hayat bilgisi ve türkçe derslerinden oluştuğu için çocuklar temel sayıları, doğayı, aile yapısını ve okuma yazmayı 1.sınıfta öğreniyor.

1.Sınıf Matematik Testi

1.Sınıf Matematik testi tamamen 1.sınıf matematik konularından oluşmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından oluşturulan müfredat esasına göre ilkokul sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır. Matematik konuları arasında yer alan 1. sınıf matematik testi toplama çıkarma testi de bu testlerin arasında yer almaktadır.

Sınıf öğretmenleri 1.sınıf öğrencilerin matematik konularını pekiştirmeleri için 1.sınıf matematik karışık test gibi farklı içerikli testler hazırlamaktadır.

1.sınıf Türkçe Testleri

1.sınıf kademesi öğrencilerin ilk okuma yazmaya başladıkları sınıf olduğu için Türkçe testleri çok önemlidir. Okumaya geçen öğrenciler 1.sınıf Türkçe testleriyle okuma-yazma yeteneklerini geliştiriyorlar.

© Copyright 2022 okultestleri.com