Dersler Ders Saati Notlar
8 Saat
5 Saat
3 Saat
3 Saat
2 Saat
2 Saat
1 Saat
1 Saat
2 Saat
1 Saat
2 Saat
Hesaplama Hakkında

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama sayesinde yeni eğitim öğretim yılı olan 2019-2020 yılında 4.sınıfta hangi belgeyi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hesaplama sayesinde genel ortalamanızı göreceksiniz, ortalamanıza göre kaç puanla takdir teşekkür alınacağını öğrenebileceksiniz.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

4.sınıf takdir teşekkür hesaplama işlemini yapmak için tabloda bulunan derslere ait almış olduğunuz sınavlardaki puanları giriniz ve hesapla tuşuna tıklayınız. 4.sınıf derslerini sizler için listeleyip ders saatlerini karşılarına yazdık. Sınavlardan almış olduğunuz sınavının ortalama puanını kutucuklara yazmalısınız.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

4.sınıfta yer alan bir öğrenci Türkçe sınavından 2 yazılı olmaktadır. Örneğin Türkçe dersinin ilk yazılısından 80 aldınız. İkinci yazılısından da 90 aldınız bu iki sınavı toplayıp 2’ye bölmelisini, daha sonra bulduğunuz ortalamayı yukarıda yer alan Türkçe dersinin karşısına yazmalısınız.

Örnek: 

Türkçe 1.Yazılı : 80

Türkçe 2. Yazılı: 90

80+90 =170 

170 ÷ 2 = 85 elde etmiş olduğunuz 85 notunu Türkçe dersinin bulunduğu kısma yazabilirsiniz.

4. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

4.sınıf öğrencisinin Takdir ya da Teşekkür belgesinin alabilmek için öncelikle baraj dersi olan Türkçe dersinden en az 55 ortalama olması gerekir. Bunun dışında diğer derslerden 45 ortalama aşağısına düşmemek şartı da vardır. Bu şartları yerine getirmeyen 4.sınıf öğrencileri takdir teşekkür belgesi alamazlar.

4.sınıf takdir teşekkür belgesi için gerekli ortalama puanları

  • 70.00 – 84.99 arası bir ortalamaya sahip 4.sınıf öğrencisi Teşekkür Belgesi almaya hak kazanır.
  • 85.00-100 ortalamaya sahip 4.sınıf öğrencisi Takdir Belgesi almaya hak kazanır.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama E-Okul ve MEB Karne Uyumlu Mu?

izmir escort

4.sınıf takdir teşekkür hesaplama E-Okul notları öğrenme sistemine uygun bir şekilde hazırlanmıştır. 4.sınıf derslerini ve ders saatlerine göre bir ortalama hesaplama sistemi yaptık. Derslerinizin ağırlık notlarına göre alacağınız belgeyi önceden öğrenebilirsiniz.

Derslerinizin genel ortalamasını da hesaplama aracı sayesinde öğreneceğiniz gibi takdir teşekkür hesaplama aracı tamamen E-Okul ve MEB sistemiyle %100 uyumludur.

E-Okulda yer alan notlarınızı hesaplama aracında bulunan derslerin yanına girip hesapla butonuna tıklarsanız hangi belgeyi alacağınızı öğrenebilirsiniz. 2019-2020 Eğitim Öğretim derslerine göre güncellenip ders saatlerine uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

4.sınıf öğrencileri bütün sınavların bitimi sonrası alacakları belgeyi önceden öğrenip mutlu olacaklardır. 4.sınıf öğrenciler sitemizde yer alan 4.sınıf testleri çözerek yazılı sınavlardan yüksek puan alıp not ortalamalarını yükseltebilirler.