5.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras 5.Sınıf Sosyal Bilgiler İnsanlar Yerler ve Çevreler 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Bilim Teknoloji ve Toplum 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim Dağıtım ve Tüketim 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkin Vatandaşlık 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar
Kategori Açıklaması

5.Sınıf Sosyal Bilgileri Testleri MEB müfredatına uygun yeni eğitim-öğretim yılına göre kazanım kavrama testlerine uygun hazırlanmıştır. Uzman öğretmenlerce hazırlanmıştır.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Testleri ders kitaplarına ve MEB müfredatına uygun hazırlandığı için öğrenciler 5.Sınıf Sosyal Bilgiler dersindeki tüm konuları öğrenip dersini pekiştirebilir.

Her konuya ait testlerin cevapları da test sonunda yer almaktadır. Testlerin büyük bir bölümünü ise kazanım kavrama testlerini ve cevaplarını içermektedir.

5.sınıf sosyal bilgiler konu anlatımı ile öğrendiğiniz bilgileri bu kategoride bulunan testler sayesinde pekiştirebilirsiniz. Ayrıca testler kazanım kavrama testlerine uygun bir şekilde hazırlandığı için MEB müfredatından çıkacak soruları doğru yanıtlayabilirsiniz.

Okullarınızda yapılacak olan deneme sınavları ve ders için etkinliklerde 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Testlerinde artık yanlışınız çıkmayacak ve konuları tamamen öğrenmiş olacaksınız.