6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz

Kategori : 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Testleri
Eklenme Tarihi : 1 hafta önce
Görüntülenme : 161 kez çözüldü
Soru Sayısı : 15
Zorluk Derecesi : Orta
Hazırlayan : Okul Testleri

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz ünitesi 6.sınıf Sosyal Bilgiler dersine ait bir ünite olup, ders kitabının ilk ünitesidir. Bu ünitede öğrencilerimiz hak ve sorumluluklarını öğrenirken aynı zamanda bizi biz yapan değerleri de öğrenecekler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz ünitesi 6.sınıf Sosyal Bilgiler dersine ait bir ünite olup, ders kitabının ilk ünitesidir. Bu ünitede öğrencilerimiz hak ve sorumluluklarını öğrenirken aynı zamanda bizi biz yapan değerleri de öğrenecekler. Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan konu testleri sayesinde öğrenciler ünite tekrarı yapabileceklerdir. Aynı zamanda 6.Sınıf Sosyal Bilgiler yazılı sorularına da çalışabilecektir.

Daha önce bu ünitenin adı Birey ve Toplum ünitesi olarak adlandırılıyordu ancak yeni müfredat ile birlikte bu ünitenin adı Biz ve Değerlerimiz olarak değiştirildi. Konu bakımından her ne kadar aynı olsa da, bazı konularda değişiklikler yapılmıştır. Bu ünitede öğrenciler kültür ögelerini öğrenirken sosyal yardımlaşma kuruluşlarını da öğreneceklerdir.

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz Testi Çöz
6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz Testi Çöz

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz Test Çöz İçerikleri

Testler tamamen konular esas alınarak hazırlandı. Her konu içinde önemli yerler test haline getirildi. Kavramlar ön plana çıkarıldı ve anahtar kelimeler testler içinde boşluk doldurma olarak soruldu.

Ünite içerikleri şöyledir;

  • Toplumdaki Rollerim
  • Bizi ”Biz” Yapanlar
  • Kır Çiçekleri Gibiyiz Rengarenk
  • Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var
  • Hak, Özgürlük, Sorumluluk

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz test çöz sayesinde toplumdaki rollerimizi, rollerimizin zaman içinde nasıl değiştiğini, sosyal kültürel bağlarımızı, kültürel ögelerimizi ve toplumsal birlikteliğimizi sağlayan kuruluşları öğreneceksiniz. Bununla ilgili konu testlerimiz de hazırlanmıştır.

Toplum içinde uyumlu, mutlu ve huzurlu yaşayabilmek için farklılıklara yönelik olguların ön yargılara nasıl yol açabileceğini öğrenip, ön yargıları nasıl ortadan kaldırabileceğinizi öğreneceksiniz. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma için neler yapılabileceğini hangi kuruluşların bunlar için çalıştığını öğreneceksiniz.

Hak, sorumluluk ve özgürlüklerimizin ne olduğunu öğrenip bunları nerelerde kullanabileceğinizi göreceksiniz. 6.Sınıf Sosyal Bilgiler testleri oldukça güzel bir şekilde hazırlanıp MEB ders kitapları esas alınarak oluşturulmuştur. Tamamen kazanım kavrama testlerine uygun olan bu testler her yıl Sosyal Bilgiler konularına uygun güncellenip yeni testler şeklinde sitemize ekleniyor.

6.Sınıf kademesinde bulunan öğrencilerimiz bu testleri çözerek yazılı ve sınavlara kolaylıkla hazırlanabilirler. Testler kademelerine uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Güncel müfredata ve güncel ünitelere uygun seviyeli sorulardır.

6.Sınıf Biz ve Değerlerimiz ile ilgili sorular ve testler isteyen öğrencilerimiz içinde ilk hazırlanan özel testlerdir. Tüm müfredat testleridir. Burada bulunan testleri çözebilirsiniz ve sınavlarda bu üniteden doğru yanıtları artırabilirsiniz.

Test de yer alan sorularda yanlışlık ve sorun varsa aşağıda bulunan yorum kutusunda bizlere bildirebilirsiniz.

İstatistikler