Okul Testleri

7. Sınıf Testleri

7. sınıf testleri çöz sayesinde 7. sınıfa ait olan tüm derslerin konularını öğrenebilirsiniz. Uzman öğretmen kadromuz tarafından hazırlanan 7. sınıf testleri MEB, EBA ve kazanım testleri dikkate alınarak oluşturulmuştur, testler test kitabı mantığında hazırlandığı için 7. sınıf öğrencileri bu testleri çok sevecek ve sürekli çözmek isteyecektir. 7. sınıf kazanım ve kavrama testleri de bu testlerimiz arasında yer alacaktır. Örneğin bu kategoride 7. sınıf öğrencisi fen bilimleri testi çözecek ve fen ve teknoloji konularını çok iyi öğrenecek böylelikle yazılı sorularının hepsini doğru yanıtlayıp, en yüksek puanı alacaktır. test çöz 7 sayesinde internette vakit geçiren öğrenciler bunu fırsata çevirecek ve sürekli dersleriyle alakalı içerikleri test çöz şeklinde çözebileceklerdir.

7. Sınıf Testleri Çöz

7. sınıf öğrencileri 8 .sınıfa geçtiklerinde sınava gireceklerdir. Bundan  dolayı 7. sınıf testleri çöz testlerini çözerlerse geçmiş dönem konularını da tekrar etmiş olurlar. Sorularımız öğretmenler tarafından hazırlandığı için seviyeye uygun ve günceldir. Her yıl müfredata göre farklı ve kaliteli soruları da öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Testlerimizin çoğunluğunu 7. sınıf kazanım ve kavrama testleri oluşturmaktadır. Böylelikle kazanım ve kavrama testleriyle güncel testleri çözebilir ve sürekli tekrar edebilirsiniz.

Yeni müfredata testleri mantığıyla sürekli bu testleri çözüp yazılı sorularını doğru yaparak en yüksek notları da siz alabilirsiniz. Bazı testlerimiz arasında 7.sınıf açıköğretim test çöz seçenekleri de yer alacaktır. Açıköğretim öğrencileri de bu testleri çözerek sınavlara hazırlanabilirler ve derslerinde başarıl olabilirler. 7. sınıf testlerin soruları ve cevapları birlikte olacağından yapmış olduğunuz her sorunun cevabına bakıp, o soruları öğrenebilirsiniz. Takıldığınız yer olursa öğretmenlerimize soru sorabilirsiniz. MEB kitapları, EBA, Kazanım ve kavrama testleri harmanlandı ve bu testler öyle oluşturuldu. Testlerin açıklamalarını da okursanız testlerle ilgili temel bilgileri de bulabilirsiniz.

Örneğin 7 sınıf sosyal bilgiler test çöz sayesinde sosyal bilgilere ait bütün konuların testleri çözebilir ve bu konuları da pekiştirmiş olursunuz. Yenitest.com sitesi olarak deneme sınavı, online testlerde hazırlıyoruz. Sürekli kaliteli ve özgün sorularımızla amacımız öğrencilerin derslerine yardımcı olmaktır. Zaten hakkımızda sayfasıyla bunu da net bir biçimde ortaya koyduk. Gelin 7. sınıf derslerine ait testlerin açıklamalarına ve özelliklerine bakalım.

7. Sınıf Türkçe Testleri

7. sınıf türkçe testleri çöz linkine tıklayın ve türkçe testlerini çözmeye başlayın. 7. sınıf testleri arasında yer alan Türkçe testleri sayesinde birbirinden özel ve kaliteli testleri çözebilirsiniz. 7 sınıf konu anlatımlı tüm dersler gibi bütün derslere ait testlerimiz bulunmaktadır. Hangi dersten test çözmek istiyorsanız o testi açıp ücretsiz bir şekilde testleri çözebilirsiniz. Yeni müfredat uyumlu testler kazanım ve kavrama testleri şeklinde hazırlanmıştır. Testleri çözen öğrenciler hem öğrenecek hemde testleri çözerken eğlenecektir. Öğrencilerin yorulmadan keyif alarak testleri çözmeleri için testleri güncel hale getirip, müfredat uyumlu yapıyoruz.

7. Sınıf Matematik Testleri

7. Sınıf Matematik Testleri çöz kısmına tıklayın ve matematik testlerini hemen çözmeye başlayın. Matematik testleri arasında örneğin rasyonel sayılar test, 7 sınıf denklem soruları ve çözümleri testleri yer almaktadır. Çoğunlukla öğrencilerin sürekli aradıkları testlerden olan tam sayılar testleri de bu testler arasında yer alıyor. 7. sınıf testleri arasında yer alan matematik testleri kazanım ve kavrama testlerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Testleri çözen öğrenciler matematik problemleri sorularını çözebileceklerdir. Tamamen yeni müfredat uyumlu bu testler güncel verilere göre hazırlanmış ve tamamen müfredat uyumludur. Yine 2018-2019 eğitim öğretim yılında bu testlerimiz çözülebilir. 7 sınıf matematik testleri indir seçeneğine tıklayıp da farklı testleri de indirebilirsiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Testleri

7. Sınıf Fen Bilmileri Testleri çöz kısmına tıklayın ve fen bilimleri testlerini çözün. bu testler arasında uzay, güneş sistemi ve ötesi, sindirim sistemi, hücre testleri bulunmaktadır. Onun dışında diğer fen bilimleri testleri de bu testler arasında yer almaktadır. Örneğin uzay araştırmaları testlerini çözen öğrenciler acayip keyif alacak ve sürekli bu testleri çözmek isteyecektir.

Fen testleri sayesinde 7. sınıf öğrencileri 7. sınıf testlerini çok sevecek ve sürekli bu testleri çözmek isteyecektir. Test çöz 7 sayesinde Fen Bilimleri testleri hem çözülüyor hemde öğrenciler bu testleri çok seviyor. Online test ve deneme sınavı şeklinde hazırladığımız bu testler sayesinde yazılı sorularından öğrenciler korkmayacak ve derslerinde başarılı olacaktır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Testleri

7. sınıf sosyal bilgiler testleri çöz linkine tıklayın ve sosyal bilgiler testlerini çözmeye hemen başlayın. 7 sınıf sosyal bilgiler test çöz sayesinde öğrenciler Sosyal Bilgiler dersini çok sevecek ve testleri hep çözmek isteyecektir. Kazanım ve kavrama testlerine uygun olarak hazırlanan bu testlerimiz Sosyal Bilgiler öğretmenleri tarafından müfredata uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Örneğin iletişim ve insan ilişkileri testleriyle öğrenciler sosyal bilgiler konularının bütün testlerini çözebileceklerdir. Kimi zaman deneme sınavları ve online testler sayesinde de farklı testleri farklı zamanlarda çözüp, tekrar edebilirler. Kültür ve miras testleri de bu testlerimiz arasında yer almaktadır. Buna benzer bütün testler bu sayfada yer alacağı için öğrenciler bu testleri görüp, hepsini çözebilirler.

7. Sınıf İngilizce Testleri

7. sınıf i̇ngilizce testleri çöz sayesinde birbirinden farklı kaliteli ingilizce sorularını çözebilirsiniz. ingilizce test aradığınızda bu testleri görüp hemen çözerseniz ingilizceyi öğrenmeye başlarsınız.  7. sınıf testleri arasında yer alan bu testler sizin ingilizce öğrenmeniz için İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır. İngilizce test çöz sayesinde bu testleri çözerken ingilizce konularını da öğrenmeye başlarsınız. 7. sınıf ingilizce kazanım ve kavrama testlerine uygun olarak hazırlanan bu testler sayesinde ingilizce konularının bütünü öğrenebileceksiniz. Bazı testlerimiz arasında deneme sınavları ve online testler de yer almaktadır. 7. sınıf testleri müfredat uyumludur. Buna göre bu ingilizce testleri de yeni MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. EBA testleri de bu testler arasında yerini alacaktır.

7. Sınıf Testleri Özellikleri

7. Sınıf Testleri çöz sisteminin özellikleri :

  • MEB uyumlu sorular
  • EBA destekli sorular
  • Kazanım ve kavrama testleri
  • Uzman öğretmenlerce hazırlanmış testler
  • Mobil uyumlu testler
  • Online Testler
  • Deneme Sınavları
  • Yazılı Sorularına ait testler
  • Bulmaca tarzı etkinlikler
  • Görsel testler

Testlerin soru sayıları ve süresi derslere göre değişkenlik göstermektedir. Öğretmenlerimiz öğrencilerin en iyi anlayacağı konularda belli test sayılarına hep dikkat ediyor. Bazı testlerimiz de süre olmayacak amacımız öğrencinin yarışması değil, konuyu anlamasıdır. Testlerde takıldığınız yerler olursa mutlaka yorumlardan bunları belirtebilirsiniz. Testler sürekli güncellenmektedir. 7. sınıf testleri çöz sayesinde öğrenilmeyen konu ve ders kalmayacak ve öğrenciler çok başarılı olacaktır. İyi test çözmeler 🙂

© Copyright 2022 okultestleri.com